5. Genç Türkiye Zirvesi
Tüm Haberler

GENÇ TÜRKİYE ZİRVESİ 2017” BAŞLIYOR

 

Türkiye gençliğinin bir araya geleceği “Genç Türkiye Zirvesi” Türkiye’yi zirveye taşıyacak.

Dijital Dönüşüm ve Güçlü Türkiye

Genç Türkiye Zirvesi, 12 – 14 Mayıs 2017 tarihlerinde “Dijital Dönüşüm ve Güçlü Türkiye” ana teması ile Türkiye’nin 81 ili ve 165 ülkeden 3 bin öğrenciyi İstanbul, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde buluşturacak.

Zirvenin stratejik ortakları; T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Türkiye İhracatçılar Meclisi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi.

Genç Türkiye Zirvesi’nin başvuruları sonuçlandı.

Her yıl güncel ve stratejik temaların işlendiği Genç Türkiye Zirvesi; 2017 yılında “Dijital Dönüşüm”ü esas alarak tasarlandı. Zirve; değişen dünyada gençlere bu dönüşümün bir parçası olmaları için fırsat sunuyor.

Genç Türkiye Zirvesi, “Dijital Dönüşüm ve Güçlü Türkiye” vizyonu ile ülkemizi zirveye taşıyacak.

Türkiye gençliğinin bir araya geleceği Zirve;

·         Yeni Türkiye’nin Dijital Dönüşüm Stratejileri

·         Türk Sanayisi Büyük Dönüşüme Hazır mı?

·         Ekonominin Yeni Paradigması: Dijital Para

·         Eğitim 4.0 ve Dijital Dönüşüm

·         Dijital Dönüşümün İz Düşümü: İnovasyon ve Girişimcilik

·         Enerji Endüstrisinin Dijital Dönüşümü

·         Akıllı Şehirler İçin Dijital Dönüşüm

konu başlıklarında ortak akıl oluşturacak.

GTZ Gençlik Fuarı, Genç Türkiye Zirvesi ile eş zamanlı gerçekleştirilecek.

Genç Türkiye Zirvesi kapsamında ikinci kez düzenlenecek GTZ Gençlik Fuarı, gençlere yönelik ürün, hizmet ve kariyer imkanı sunan tüm resmi kurumlar ve özel kuruluşları, Türkiye’nin gençleriyle buluşturmak için 12 – 13 Mayıs 2017 tarihlerinde kapılarını İstanbul, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi’nde açıyor.

Teknoloji ve inovasyon, hızlı tüketim ürünleri, hobi ve eğlence, yurt dışı eğitim ve dil okulları, yayınevleri gibi sektörlerden firmalar, fuarda katılımcı olarak yerini alacak.

GTZ Akademi Ödülleri sahiplerini bulacak.

GTZ Akademi Ödülleri; Hizmet ve eserleriyle, kültür, sanat, teknoloji, bilim, sanayi ve ekonomi hayatına önemli katkılarda bulunan, ülkemiz kültür ve sanatının yüceltilmesi için çalışan kişilerin veya kurumların başarılarını vurgulamak, onları motive etmek ve onurlandırmak amacıyla gerçekleştiriliyor. 

2017 yılında da 11 farklı kategoride 10’larca aday, binlerce kişi tarafından oylanacak. Ödüller, 13 Mayıs 2017 Cumartesi Günü 17:00’da başlayacak özel bir tören ile sahiplerine ulaşacak.

GTZ Gelecek Atölyesi ile gelecek gençler ile tasarlanacak.

Genç Türkiye Zirvesi 5. Yılında etkinliğe yeni bir soluk getirerek GTZ Gelecek Atölyesini oluşturdu. Atölye kendi içerisinde Tasarım Odaklı Düşünme Laboratuvarı, Maker Hareketi Laboratuvarı, Gelecek Laboratuvarı ile üç ana bölüme ayrılıyor.

Genç Türkiye Zirvesi 5. Yılında gençleri sanatla buluşturuyor.

GTZ Sanat Etkinliği ülkemizin toplumsal sorunlarına bilimsel açıdan yaklaşmak ve gelecek hedeflerine katkı sağlamak amacıyla Genç Türkiye Zirvesi bünyesinde bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek.

Resim, heykel, video, fotoğraf, yerleştirme, yeni medya konulu eser sahipleri sergi katılım başvurularını dijital ortamda, www.gencturkiyezirvesi.org adresinde bulunan başvuru formu aracılığı ile yapabilecekler.

 

Etkinlik Web Sitesi için Tıklayınız.