Rüzgar Günleri'17
Tüm Haberler

Rüzgar Enerjisi Kulübü 2010 yılı Mart ayında Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde çalışmalarına başlayan ve sadece bu alana yönelik projeleri ile Türkiye’de kurulan ilk öğrenci kulübüdür. Kulübümüzün yaptığı sektörel çalışmalardan birisi de Rüzgar Günleri.

Rüzgar Günleri, gerek yenilenebilir enerjiye dikkat çekmek gerek sektörün liderlerini buluşturmak konusunda tek olma özelliğine sahip. Davetlilerimiz, yenilenebilir enerji sektörünün birçok farklı dalında, alanlarında uzman ve tanınmış proje sahipleri olduğundan dinleyiciler aynı anda birçok farklı konuda bilgi alma şansına sahip oluyor. Kısacası, konferansımızda hem öğrenciler yenilebilir enerji konusunda doğrudan bilgi alabiliyor hem de biz bu uzman kişileri birbirleriyle buluşturuyoruz. Ülkemizde bu alanda yapılan az sayılı konferansların, en eskilerinden biri olan Rüzgar Günleri bu bağlamda çok önemli bir rol oynuyor.

Rüzgar Günleri’17 bu yıl 22-23 Mart tarihlerinde düzenlenecek. Etkinliğimizde Türkiye’nin rüzgar enerjisi konusunda dünü ve bugünün yanında yarınını da tartışacağız. Rüzgar enerjisini nasıl kullanabiliriz, bu işin hukuki boyutları nelerdir gibi soruları cevaplamak da amaçlarımız arasında. Bunların yanında, etkinliğimizin ikinci günü çeşitli firma temsilcilerinin de katılımıyla rüzgar temalı bir panel düzenleyeceğiz.

Özetle, biz, Rüzgar Enerjisi Kulübü olarak, dünyamızın geleceği adına bir şeyler yapmamız gerektiğinin farkındayız. Tüm çabalarımız yaşadığımız gezegeni daha yaşanır kılmak için bilinç oluşturmak üzerine. Çünkü biz biliyoruz ki, rüzgar enerjisi demek şimdiki ve gelecekteki nesiller için temiz enerji üretmek demek ve bu da daha yeşil daha sağlıklı daha yaşanır bir dünya demektir.